Týden vědy na Komendě

Jak probíhal letošní Týden vědy na Komendě?

V tomto týdnu se na naší škole uskutečnil dlouho odkládaný Týden vědy. Proč dlouho odkládaný? Vládní opatření v minulých dvou letech nám neumožňovala uskutečnit podobnou akci. Nicméně jak se zdá, možná už se vše v dobré obrací. Čeho se tedy naši žáci mohli účastnit?

Pondělí

V pondělí jsme odstartovali celoškolním turnajem v Piškvorkách. Účastnilo se celkem 29 žáků z různých tříd napříč prvním i druhým stupněm. Všechny partie se odehrály v přátelské atmosféře a každý účastník si odnesl diplom a nějakou tu maličkost.

 

Úterý

Úterní program byl věnován našim druhákům a třeťákům, které navštívili vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského, aby našim nejmenším zahráli chemické divadlo.

Děti se seznámily s kádinkami, pipetami, chemickými reakcemi a dokonce si vyrobily baterii z citrónů a hřebíků. S Heyrovského ústavem již spolupracujeme 4 roky, nyní dostala spolupráce punc společného projektu "Hledá se nový Heyrovský" pro třídy na Komendě. Návštěva u nás ve škole byla první z mnoha akcí, na které se mohou naše děti těšit.

Středa

Ve středu se konaly ve škole dvě akce, první z nich byl rychlokvíz o ceny s fyzikální a chemickou tematikou. Žáci odpovídali prostřednictvím aplikace Kahoot! na jednoduché otázky z oblasti fyziky a chemie a pokud uspěli, mohli si vybrat odměnu. Účastnilo se bezmála 90 žáků napříč druhým stupněm. Zajímavostí bylo, že ač třeba žáci šestých a sedmých ročníků ještě chemii neměli, dokázali se vyrovnat i svým starším spolužákům a rozhodně se v konkurenci neztratili.

Odpoledne se pak uskutečnilo finálové kolo v soutěži ve virtuální realitě - původní české hře Beat Saber. Z těžké kvalifikace postoupilo do vyřazovacího kola 8 nejlepších soutěžících. Po hodinu a půl dlouhém boji vykrystalizovalo konečné pořadí. Zvítězil Jakub Sklenář, který se tak může pyšnit titulem. Ovšem ostatní žáci se také pilně snažili a proto každý z nich nakonec obdržel diplom a věcnou cenu. 

Čtvrtek 

Čtvrtek opět ve znamení chemie. Naši osmáci předvádějí pokusy pro 4. a 5. třídy. Kluci a holky si nacvičili v hodinách chemických praktik pár pokusů - efektních i zajímavých a pokusili se zaujmout své mladší spolužáky. 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Doučování - národní plán obnovy
Easyspeak - Online lekce s rodilým mluvčím
Připojení k síti eduroam
„Šablony II“ pod názvem „Komenda 2019“
Partner 1
Partner 2
EU peníze školám
Partner 4
Partner 5