Komenda se zapojuje do projektu "Hledá se nový Heyrovský"

Komenda se zapojila do projektu spolupráce s významnou českou vědeckou i vzdělávací institucí.

Se zpožděním, které bylo způsobeno koronavirovou pandemií, se začíná rozjíždět projekt, jehož cílem je zejména spolupráce naší školy s významnou českou vědeckou ale i vzdělávací institucí - Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského, který je jedním z ústavů Akademie věd ČR.

V rámci této aktivity, jež je zaštítěna rámcovou smlouvou, budou mít žáci naší školy jedinečnou možnost vzdělávat se v oblasti přírodovědných a polytechnických oborů. Nejedná se však o žádné nudné přednášky pro osmáky či deváťáky, ale o celkové pojetí vzdělávacích aktivit, založených na experimentování, které jsou podané formou snadno přístupnou i pro žáky nejmenší. 

Ve spolupráci s pedagogy naší školy tak budou vědci-popularizátoři z týmu nazvaného PEXED (Popularization EXperimental EDucation, což neznamená nic jiného než vzdělávaní žáků v přírodovědných oborech jejich experimentováním) z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského hrát chemická divadélka pro naše žáčky z prvního stupně, zatímco druhostupňoví žáci pak budou jezdit do EDU centra ÚFCH JH na workshopy představující chemii interaktivní formou, které jim budou ušity na míru.

V rámci této spolupráce žáci absolvují celou řadu workshopů a dalších programů, některé z nich se uskuteční v přístavbě školy ZŠ Komenského, která je pro tyto aktivity určena.

Již nyní se mohou žáci druhých a třetích tříd těšit na to, že je 10. května vědci poprvé navštíví. Ostatní se dočkají v průběhu příštího školního roku. Můžeme prozradit, že se mají na co těšit.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Doučování - národní plán obnovy
Easyspeak - Online lekce s rodilým mluvčím
Připojení k síti eduroam
„Šablony II“ pod názvem „Komenda 2019“
Partner 1
Partner 2
EU peníze školám
Partner 4
Partner 5