Jednodenní stávka ve školách - středa 6. listopadu 2019

 

STÁVKA ZA KVALITNÍ PODMÍNKY PRO VZDĚLÁVÁNÍ

 

My, pedagogický sbor ZŠ Komenského, jsme se rozhodli vyslyšet výzvu školských odborů a vyhlásit stávku ve středu 6. listopadu 2019. Stávkou vyjadřujeme rozhořčení nad jednáním ministra školství Roberta Plagy, který nedodržel dohodu z jednání se školskými odbory.

 

Nejvíce diskutovaným tématem je navýšení platů pedagogických pracovníků, ale není jediným. Platové ohodnocení je jen jedna ze složek komplexní úpravy vzdělávacího systému (viz Programové prohlášení vlády 2018).

 

Obáváme se, že postup vlády a jednání MŠMT není v souladu s tímto programovým prohlášením.

 

Stávkové požadavky:

5 % hrubého domácího produktu pro školství

výrazné změny v nastavení inkluzivního vzdělávání

130 % průměrné mzdy pro učitele

neschválení aktuální novely zákona o pedagogických pracovnících

15 % navíc v roce 2020 pro pedagogy (z toho 10 % do tarifů)

projednání Otevřeného dopisu za záchranu českého školství vládou

 

 

Na základě výše zmíněného vyhlašujeme

stávku na středu 6. listopadu 2019,

kdy zůstane ZŠ Komenského po celý den uzavřena a výuka se konat nebude.

 

 

Děkujeme vedení školy i rodičům za podporu a omlouváme za případné komplikace, které náš postoj způsobí. Jako učitelky a učitelé, jejichž vědomým posláním je starat se, vychovávat a vzdělávat, nás podobná situace netěší, ale v současné chvíli nevidíme jiné východisko.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Připojení k síti eduroam
„Šablony II“ pod názvem „Komenda 2019“
Partner 1
Partner 2
EU peníze školám
Partner 4
Partner 5