Nacházíte se zde: Článek č. 348

Mary´s meals - Festival demokracie (6.10.2018) na Náměstí Republiky v Praze

Datum: 22.10.2018 | Vložil: Lenka Šafratová

Očima žáků:

V sobotu 6.10.2018 jsme se parta 8 deváťáků vydali pomoct do Prahy naší paní učitelce Vendelinové na Náměstí Republiky s projektem Mary´s meals. Chtěli jsme ukázat, co tento projekt obnáší a jak se do něho zapojila naše škola.

Od deseti hodin dopoledne jsme roznášeli letáčky, magnetky, nálepky a později i vařenou kaši, co děti v Africe jedí po celý rok - každý den. Tímto způsobem jsme seznamovali kolemjdoucí s projektem Mary´s meals. I my jsme byli překvapeni, co všechno tento projekt dělá pro chudé děti v Africe a jiných státech a byli jsme opravdu hrdí, že naše škola byla právě první školou v ČR, která se do tohoto projektu zapojila. V minulém roce na naší škole probíhali tzv. „Baťůžkové projekty“ - žáci nosili svoje odložené školní batohy, školní pomůcky a tyto nasbírané věci se pak posílaly dětem do Afriky. Sobota byla pro nás velmi příjemným, ale i naučným dnem.

Kdo: Festival demokracie

Co: Mary´s meals

Kde: Náměstí Republiky

Kdy: sobota 6.10.2018

Proč: Chtěli jsme pomoci propagovat projekt Mary´s meals, který pomáhá chudým dětem v Africe a jiných chudých zemích. My, žáci 9. ročníku, a současně 1. škola v ČR, která se do tohoto projektu zapojila, jsme se zúčastnili dobrovolně ve smyslu podat pomocnou ruku. Bylo nás 8 deváťáků a strávili jsme na akci celý den. Naším cílem bylo rozšiřovat a zpopulárnit tento projekt co nejvíce lidem.

Otevřít jim alespoň trochu oči v tom, co se děje na jiných částech naší země. Celý den byl zážitkový, zajímavý, s úsměvem a rychle to utíkalo. Roznášeli jsme letáčky, povídali jsme si s kolemjdoucími a informovali jsme ty, kteří měli zájem se o tomto projektu něco dozvědět. Celý den jsme se pokoušeli ještě víc rozšířit v pomoci druhým.

Dodatek ostatních: mohlo by být více podobných akcí na pomoc lidem v jiných zemích.

Byl to super den. Poznali jsme různé tváře i názory ostatních.

Zjistili jsme, že lidé umí být i hodní a jsou ochotní pomoci.

Moc se nám tento den líbil, protože jsme pomohli a podpořili dobrou věc.

Eliška Němečková, Natálie Khemlová, Tereza Špičková, Eva Matláková, Lucie Švecová, Martin Švec, Nicola Marcolová, Anna Pustinová